Umjesto Rodeša, čudesni Kolega je završio među najbržima

640 ABC portal 13.siječnja 2019. 16:00
VELIKI USPJEH

Elias Kolega fantastičnom je nastupom u Adelbodenu osvojio senzacionalno šesto mjesto što mu je najveći uspjeh u karijeri, a Istok Rodeš koji je grabio prema novom odličnom plasmanu odustao je u drugoj vožnji...
Hrvatska odjednom ima fantastičnu skijašku reprezentaciju. Nakon dobrih rezultata Mateja Vidovića na početku sezone te sedmih mjesta Istoka Rodeša u Madonni di Campiglio i Zagrebu, na red je došao Elias Kolega koji je zablistao ove nedjelje u Adelbodenu.

MLadi 22-godišnji skijaš u prvoj je vožnji startao s velikim brojem 48, ali uspio je zaostati samo 1.55 sekundi za Schwartzom i zauzeti 21. mjesto.

U drugoj je odradio fantastičan posao i dugo vodio, a na kraju je zauzeo šesto mjesto, što mu je najveći uspjeh u karijeri i najbolje od naših skijaša ove sezone.

Istok Rodeš je grabio ponovo prema odličnom rezultatu nakon 16. mjesta u prvoj vožnji i odličnih prolaza u drugoj, ali nije uspio doći do cilja.

Matej Vidović i Filip Zubčić također su odustali, ali u prvoj vožnji.

Pobjeda je na kraju pripala Marcelu Hirscheru ispred Francuza Clementa Noela i Norvežanina Henrika Kristoffersena.