Sarajevo pobjedilo desetkovani Široki koji je stigao sa svega 13 igrača, no NS BiH nije htio odgoditi susret

712 ABC portal 17.listopada 2020. 21:00
NEPRAVDA SAVEZA

Gosti iz Širokog Brijega su u Sarajevo stgli sa ukupno 13 igrača u kadru. Bilo je čak upitno hoće li se susret odigrati večeras, no na kraju je odlučeno da lopta krene s centra na stadionu Koševo u 19:05 sati. Treba napomenuti da je Široki tražio odgodu utakmice no NS im nije izišao u susret bez obzira na skoro minimalan broj igrača s kojim su stigli. Objašnjenje NS-a je da je trebalo prije 24 sata zatražiti odgodu. Široki ima igrače koji su pozitivni ili moraju biti u izolaciji što ih je doslovno desetkovalo za ovaj derbi susret. Naime, na dan utakmice čak pet igrača Širokobriježana je saznalo da imaju koronu, te je Toni Karačić mogao računati samo na 13 igrača

Sarajevo je, i da su gosti bili kompletni, svakako imao ulogu favorita, no vjerovatno bi gosti imali veće šanse da nešto naprave na Koševu, a ovako je bordo tim rutinski stigao do pobjede i nastavio pobjednički niz te se osamio na vrhu tabele sa 26 bodova uz omjer od osam pobjeda i dva remija, dakle i dalje jedini neporaženi tim u Premijer ligi.

Od početka uglavnom je Sarajevo napadalo i imalo loptu u nogama, a u 11. minuti Rahmanović šutira ravno u Zlomislića. Pet minuta kasnije Velkoski je neprecizan, a u 20. minuti reprezentativac Sjeverne Makedonije ne koristi veliku šansu nakon što se našao oči u oči sa gostujućim golmanom Zlomislićem.

Plela se mreža oko gola Širokobriježana, da bi u 39. minuti Haris Handžić zatresao mrežu gostiju poslije ubačaja Velkoskog iz kornera i to je ujedno bio rezultat prvog dijela susreta.

U četvrtoj minuti nastavka umalo novi gol Handžića, ali je Zlomislić odbranio, a onda je golman gostiju zaustavio i pokušaj Rahmanovića.

Probao je i Velkoski u 72. minuti, opet Zlomislić sjajno brani, pa je zatim izblokiran udarac rezervnog igrača Ahmetovića u 77. minuti, da bi sve dvojbe oko pobjednika otklonio razigrani Rahmanović deset minuta prije kraja.

Uz malo sreće je došao u situaciju jedan na jedan i Zlomislić tu nije imao previše šansi, pa je sjajni veznjak ovjerio nova tri boda aktualnog prvaka BiH.

Sarajevo narednog vikenda dočekuje Krupu i ima dobru priliku da nastavi nizati pobjede, dok će Široki Brijeg na još jedno gostovanje - Tuzlu kod Cityja.