Mario Pašalić junak Atalante; hrvatski nogometaš tek što je ušao zabio golčinu za pamćenje i odlučio derbi

220 ABC portal 16.veljače 2020. 09:15
SERIE A

U 24. kolu talijanskog nogometnog prvenstva nogometaši Atalante su u Bergamu svladali Romu 2:1
Atalanta je stigla do važnih bodova za Ligu prvaka protiv izravnog suparnika, a jedan od najzaslužnijih za trijumf 'plavo-crnih' bio je hrvatski reprezentativac Mario Pašalić.

Za domaćina nije dobro završilo prvo poluvrijeme, jer je u 45. minuti gostujuća momčad stigla do prednosti zahvaljujući Džeki koji je poentirao u 45. minuti.

Primljeni pogodak u završnici prvog dijela nije obeshrabrio Atalantine nogometaši koji su smogli snage za preokret. Prvo je zabio Josea Luis Palomino u 50. minuti, a zatim Pašalić u 59., samo 19 sekundi nakon ulaska u igru.

Hrvatski veznjak zabio je prekrasan gol, primio je loptu s lijeva iskosa i onda precizno pogodio gornji suprotni kut nemoćnog vratara Rome za konačnih 2:1
Atalanta je četvrta sa 45 bodova, a to mjesto vodi kao zadnje u Ligu prvaka, a Roma peta sa 39.