Košarkaši Sparsa pobjednici ovogodišnjeg Kupa BiH 'Mirza Delibašić'

415 ABC portal 16.veljače 2020. 21:00
POBIJEDILI IGOKEU

Košarkaši ekipe Spars Realway pobjednici su ovogodišnjeg košarkaškog Kupa Bosne i Hercegovine „Mirza Delibašić“. U finalnom susretu Sparsi su u Sarajevu porazili Igokeu rezultatom 93:85 i tako stigli do prvog trofeja u svojoj povjesti. Sparsi su od početka meča bili bolji protivnik, upisavši pobjedu nakon sjajne igre i kontinuiranog vodstva nad ekipom iz Laktaša. Prvo poluvrijeme, također, je pripalo Sparsima rezultatom 53:49, tako da ova ekipa potpuno zasluženo slavi pobjedu u sklopu spomenutog kupa.

Nešto povoljnija situacija za Igokeu karakterizirala je završnicu prvog poluvremena kada su se Igosi 'vratili' te je razlika, koja je na trenutke bila 15, 13 i 11 poena u korist Sparsa, svedena na svega četiri poena.  Međutim, kako se pokazalo to nije bilo dovoljno za preokret, te su  košarkaši Sparsa u nastavku pokazali više od igre i uspjeli okončati meč sjajnom pobjedom od osam razlike u veoma kvalitetnoj i energičnoj utakmici. Susret Spars Realway - Igokea igrao se u dvorani "Novo Sarajevo" na Grbavici, a organizator turnira je Košarkaški savez BiH.