Derbi na Pecari: Široki ponovno izgubio utakmicu u zadnjoj minuti

1,268 ABC portal 03.prosinca 2017. 18:00
nk široki
PORAZ ŠIROKOG

Odlično prvo poluvrijeme otvoreno je pogotkom domaćeg tima već u trećoj minuti. Lošu reakciju Srađana Stanića koristi Luka Menalo i pogađa mrežu gostiju za prednost Širokog od 1:0.

Četiri minute kasnije nova velika šansa za domaće. Lončar se našao na pet metara od gola, a Osmanković njegov udarac u posljednji čas blokira i spašava svoj gol.

Željo je potom krenuo ofanzivnije prema golu Širokog. Nakon dva dobra pokušaja preko Blagojevića i Ubiparipa i odbrana Bilobrka u 15. minuti tim sa Grbavice je izjednačio. Ubacio je Stanić, a pogađa Saša Kajkut za izjednačenje rezultata na 1:1.

Gosti u 24. minuti propuštaju još jednu dobru šansu. Nakon kornera šutira Grahovac, a sa linije izbacije Stipo Marković. Na drugoj strani već u narednom napadu Marković dobro gađa, a ovog puta Kjosevski dobro reagira

Nakon toga se utakmica malo umirila. Do kraja prvog poluvremena nije bilo pravih šansi i na odmor se otišlo neriješenim rezultatom, 1:1.

Nastavak donosi nešto aktivniju igru Širokog. Pokušali su domaći doći do brzog gola na otvaranju drugog dijela i imali su nekoliko solidnih šansi pred golom Kjosevskog koje nisu iskoristili.

Ekipa Admira Adžema se u nastavku odlučila da čeka šansu iz kontri koju su umalo dočekali preko Zeca, ali njegov udarac odlazi preko gola.

Na drugoj strani Široki u 64. minuti propušta dvije velike šanse. U nekoliko sekundi su dva puta pogodili okvir gola, a šanse su promašili Menalo (prečka) i Begonja (stativa).

Dominirao je domaći tim do samog kraja susreta. Napadi su bili konstantni, ali Željo se dobro branio. Nestalo je potom domaćim snage. Nisu uspjeli ništa konktetno do kraja uraditi pred golom gostiju, ali je zato Željo šansu iskoristio. U nadoknadi meča igrač s klupe Denis Žerić pogađa za novu pobjedu sarajevskog tima na Pecari i konačnih 1:2 i prvo mjesto na tablici.